Книжников Сергій Олександрович голова Пірнівської ОТГ. Моя історія. — а саме історія підприємця та бачення ситуації зі сторони, яка розгорнулася між реальним бізнесом та сільскою радою с. Пірнове.

Переконаний, що у житті кожного свідомого українця — громадянина демократичної держави — виникали неоднозначні ситуації у правовому полі. Я – не виняток, тож хочу поділитися фрагментом із життя, який мене особливо вразив.

ЗМІСТ:

 1. Моя історія.
 2. Андрій Степаненко, хто він?
 3. Пірнове — перлина рекреації. Книжников Сергій Олександрович — голова сільради. 
 4. Пірнівська ОТГ — рейдерство.
 5. Бачення Андрія Степаненка щодо цієї ситуації.
 6. Fort Pirnov Park — Бізнес який сплачує податки.
 7. Сергій Книжников. Характеристика.

 

 

Моя історія

Моя історія розпочалася ще в 2013-му році. Тоді я зі своїм бізнес-партнером познайомився із доволі неординарною людиною – Андрієм Володимировичем Степаненком. Він не купував собі елітні автомобілі на кшталт Bentley, а натомість розгорнув будівництво приватного заміського клубу — комплексу Fort Pirnov Pаrk у селищі Пірнове.

Андрій запросив представників нашої будівельної компанії «ЗФС» відвідати безпосередньо місце забудови, оглянути об’єкт. Однак ані я , ані мої партнери, які майже вісім років присвятили розбудові країни в цілому та Київської області зокрема, жодного разу не були у цій місцевості. Обабіч дороги, яка вела в Пірнове, можна було помітити безліч дерев, густий лісовий масив та надзвичайно високі сосни. Мимоволі краєвиди із вікна автомобіля наштовхнули мене на жартівливу думку, чи, бува, ми не заподіяли нікому лиха, що нас вивозять до настільки малознайомих куточків регіону? Відверто кажучи, я так і не зміг тоді відповісти на більш серйозне запитання: «Чому ці красиві території із незайманою природою ще зовсім «неосвоєні», обділені увагою людей?»
Ці теми не порушувалися і під час зустрічі з Андрієм Степаненком. Що можу сказати про нього?

 

Андрій Степаненко, хто він?

Я мав справу з доволі цікавим та неординарним «новим українцем — ITішніком» із нестандартним підходом до ведення справ.

Андрей Степаненко

Андрей Степаненко

Пізніше з’ясувалося, що він був співвласником багатомільйонного бізнесу та компанії 24NonStop, яка продавала та керувала програмним забезпеченням для 23 000 боксів по всій країні. Здебільшого це були бокси для сплати за низку послуг, включно з комунальними, у режимі звичайного часу. Нововведення й умови спрощеної системи допомогли мільйонам українців заощадити свій час.

Того дня у Піроновому ми домовилися розпочати будівництво на земельній ділянці Андрія альтанки з банею в чані, мангальною та барбекю зонами. Вже за три місяці там з’явилася величезна 12-метрова альтанка. У 2014-2015 роках наша компанія допомогла підприємцю встановити блискавкозахист на комплексний клуб – на той час вже йшлося про вісім нових споруд на території. Згодом ми провели й освітлення всіх їхніх крівель.

молодильный чан

молодильный чан

Одним словом, усі оточуючі (жителі села, пірнівська сільська рада, будівельники) були задоволені будівництвом та приведенням до ладу території. Принаймні, нарікань та жодних запитань у підприємця упродовж майже чотирьох років не виникало.

Pirnov Park

Pirnov Park

 

Пірнове — перлина рекреації. Книжников Сергій Олександрович — голова сільради.

Пам’ятаю, як навіть Пірнівський сільський голова Сергій Олександрович Книжников особисто інформував представників ЗМІ, що «нарешті за останні роки в селищі з’явився інвестор, який вкладає в нього кошти та будує під Києвом еко-готель Форт Пірнов Парк».

книжников сергій олександрович

книжников сергій олександрович

Пірнівська ОТГ Пірново перлина рекреації

Пірнівська ОТГ Пірново перлина рекреації

Після того, як всі роботи були завершені, ми з Андрієм спілкувалися ще зо два роки. У 2016-му він був вимушений виїхати з України в якості політичного біженця до Канади. Підприємець залишив всі свої активи у країні та намагався продати свою мрію – клуб Fort Pirnov Pаrk, але запропоновані потенційними покупцями кошти не покривали й половини вартості проекту.

У 2017 році ми зустрілися з Андрієм у Торонто, означили йому своє бачення співпраці. Вже в 2018-му він погодився на те, щоб наша будівельна компанія вкладала свої кошти у проект, запускала комплекс у роботу та забезпечувала повноцінне функціонування клубу (йдеться про комунікації, опалення, меблі, належний стан доріг, збереження дерев – їх фарбування, замазку герметиком тощо). Комплекс мав запрацювати та прийняти тисячі відвідувачів. Всі будівлі мали бути введені в експлуатацію. Власне кажучи, ми саме цим і займалися з 2019 року.

Із 2015 до 2019 років комплекс занепадав, виглядав напівзруйнованим, занедбаним. Складалося враження, що селян такий стан справ цілком влаштовував, адже їм ніхто не «заважав». Деяких активістів — жителів Пірнівського ОТГ я би назвав селюками, а місцевий орган влади – «селюківською радою». Селяни керуються правилами добросусідства. Селюки натомість завжди чимось незадоволені, шукають винуватців своїх бід. Саме тому вже розвинений комплекс під Києвом вони зустріли непривітно. Така ж позиція була і в представників тамтешньої місцевої влади. Об’єкт розташований за 500 метрів від Пірнівської сільської ради. І здавалося, навіть місцева влада, всіляко нас підтримувала у розбудові проекту – надавала трактористів, постачальників пиломатеріалів, юристів, поки все будувалося та гроші «лилися рікою».

 

Пірнівська ОТГ — рейдерство.

Коли із 2019 року стартував запуск заміського клубу Pirnov Pаrk, до нас прийшли представники місцевої влади із Сергієм Олександровичем Книжниковим. Нас назвали аферистами, які перебувають в незаконний спосіб на цій території (попри те, що ми мали необхідне генеральне доручення від Степаненка щодо правомірності проведення робіт). Окрім цього нас змушували прибрати паркан з орендованої території (йшлося лише про 20 м.п). До слова, тимчасова огорожа встановлювалася вздовж кордону орендної землі, переданої Степаненку на 49 років без права припинення умов договору (дію договору можна було припинити лише згідно з рішенням суду).

Влітку 2019-го близько трьох десятків осіб разом із головою сільради — Сергієм Книжниковим та її депутатами, прийшли попередити нас про намір знести всі на їхній погляд незаконні споруди, включно з огорожею. Їм не знадобилися офіційні попередження, аби наступного дня прийти на це саме місце та спилити 30 метрів паркану із деревини, встановленого на приватній власності. Неправомірні дії були зафіксовані, а відповідні документи подані до місцевого відділення поліції. В результаті відкрито дві кримінальні справи за фактом пошкодження майна.

 

Бачення Андрія Степаненка щодо цієї ситуації.

У Андрія Степаненка дещо інше бачення перебігу подій.

Його слова звучали в такий спосіб:

«Я, Степаненко А.В., з осені 2012 року по 2016 рік проживав в селі Пірнове Вишгородського р-ну Київської області. З 2016 року по теперішній час проживаю в Канаді.

1. 07.11.2012 року, в установленому законом порядку, між мною Степаненко А.В. та Головою Пірнівської сільради Книжниковим Сергієм Олександровичем був укладений договір № 31 оренди землі, кадастровий № номер 321886801:29:068:0236 загальною площею 0.3000 га для сінокосіння та випасання худоби, зареєстрований в Управлінні Держкомзему Вишгородському району Київської області , Державний реєстр землі, запис № 322180004000550 від 13.11.2012 року, за адресою с. Пірнове, урочище «Старик». Договір оренди землі діяв по той час, поки у 2021 році його не припинив суд по подачі позовної заяви від пірнівської сільради. Істотними умовами договору є використання землі за цільовим призначенням строком на 49 років та внесенням орендної плати.

Всі умови договору оренди мною виконувалися своєчасно та належним чином. Земельна ділянка вкрита трав’яною рослинністю, грунт землі не пошкоджений, не зруйнований, має первозданний вид, ніякого законодавства про охорону довкілля не порушено, відповідно до договору купівлі-продажу закуплені сільськогосподарські тварини для випасу. Орендна плата вносилася своєчасно та в повному обсязі.

Після укладення договору оренди землі, в січні 2013 року Книжников Сергій Олександрович мені запропонував почати будівництво прибудов до еко-готелю «Форт Пірнов парк» на орендованої мною земельної ділянки, на що він дає свій дозвіл як посадова особа — Голова сільради, особа уповноважена на виконання функцій органів місцевого самоврядування, і як підписант договору оренди земельної ділянки. Вказав що ця будівля буде відноситися до спадщини селища Пірнове та використовуватися для організації відпочинку населення та створення робочих міст. А тому, орендована мною земельна ділянка в подальшому буде віднесена до земель рекреаційного призначення і надана мені у приватну власність. Одноразово він мене запевнив, що звернеться до депутатів селища Пірнове з метою зміни цільового призначення орендованої мною земельної ділянки в землю рекреаційного призначення і передачу мені в приватну власність. Після таких обіцянок, а вони повністю виходили із законних підстав, я надав йому свою згоду і розпочав будівництво.

Будівництво виконувалось за мої кошти. Ні Книжников С.О., ні Пірнівська сільрада ніякої участі в фінансовані споруди не приймала, але активно допомагали порадами та давали своїх знайомих в поміч для реалізації будівництва.

Під час будівництва я неодноразово звертався до Книжникова С.О про виконання своєї обіцянки про зміну призначення земельної ділянки і передачу її мені в приватну власність.

Разом з тим, Книжников Сергій Олександрович свої обіцянки не виконував , постійно мені казав, що требо трошки почекати, що поки нібито прокуратура не погоджує таку передачу землі, а тому він не може звернутися до депутатів для вирішення цього питання. Тепер я розумію, що Книжников Сергій Олександрович все це брехав та зловживав своїм службовим становищем.
Зараз я повністю зрозумів з якою метою Книжников С.О., з одного боку надав мені в оренду земельну ділянку на 49 років і свою згоду на будівництво споруд на цій ділянці , в котрому і сам прийняв активну участь, а с другого боку умисно ухилявся від письмової згоди на будівництво споруд.

Це його метод шантажу та пригнічення мене до виконання його незаконних вимог на отримання з мене грошових коштів та іншої вигоди.

Будівництво споруд продовжувалось і станом на 2016 рік, роботи майже були завершені. Наразі вартість споруд може оцінюватися більш ніж 3 000000 доларів США. /три мільйони.

Одноразово, за цей час в період з 2012 року по 2016 рік між мною та головою Книжниковим С.О. в зв’язку з ухваленням договору оренди земельної ділянки виникло багато грошових та будівельних відносин, частково:

2. З усного дозволу Книжникова Сергія Олександровича, на землях Пірнівської сільської ради по вулиці Дубовий Гай 1, я спорудив для майбутнього спільного користування мешканців села та відпочивальників автошлях протягом 420 метрів, шириною 3 метра, всього 1260 квадратних метрів, за що сплатив біля 1 600 000 (на сьогодення – 40 000 дол. США) з власних коштів. Сільська рада ніякої участі у фінансуванні будівлі автошляху не приймала, жодних документів на розробку будівництва не надавала, і їх немає дотепер.

аренда места для свадьбы

аренда места для свадьбы

3. З усного дозволу Книжникова Сергія Олександровича, на землях Пірнівської сільської ради по руслу річки Десна, з метою укріплення берега, збудування спільного міста відпочинку селян та відвідувачів, я спорудив 124 метра завдовжки берега набережної за що сплатив більш ніж 2 000 000 гривень (на сьогодення – 50 000 дол. США) своїх власних коштів. Сільська рада ніякої участі у фінансуванні будівлі укріплення берега та набережної не приймала, ніяких проектних та фінансових документів не надавала, і я упевнений, що їх нема взагалі, / а може є, тільки підроблена документація/.

Форт Пирнов Парк

Форт Пирнов Парк

4. Орієнтовно в 2014-2015 рр. Книжников Сергій Олександрович звернувся до мене з вимогою про те, що би я особисто передав йому 2500 доларів США на будування металевого знаку «Хатинки» при в’їзді до села Пірнове і 3000 доларів США на закупівлю та укладення бруківки на центральної алеї села. Був вимушений надати вказані кошти, так як розумів, що він надав мені в оренду земельну ділянку, і що в майбутньому від нього буде залежати передача орендованої землі в приватну власність.

знак Хатинки Пірнове

знак Хатинки Пірнове

центральна алея села Пірнове, бруківка

центральна алея села Пірнове, бруківка

5. Орієнтовно у 2014-2015 рр. Книжников Сергій Олександрович звернувся до мене з вимогою, щоб я надав до дитячого садка, школи та бухгалтерії Пірнівської сільради три комп’ютери. Я вимушений був зробити. Мені не відомо, чи перебувають чи не перебувають вони на балансі у вказаних установах Пірнівської сільради. Закупити та передати комп’ютери я також був вимушений, так як розумів, що це вимога Книжникова С.О. так як він надав мені в оренду земельну ділянку, а також що в майбутньому від нього буде залежати передача орендованої землі мені в приватну власність.

6. На вимогу Книжникова Сергія Олександровича протягом 2013-2016 років я вимушений був щорічно давати по 1200 доларів США, так як він мене запевняв, що ці гроші будуть зараховані на утримання Пірнівської футбольної команди. Були вони зараховані на вказані цілі, чи не були, мені не відомо.

7. Також, в цей період часу, на його вимогу, я передав біля 600 доларів США на лікування якогось із футболістів, прізвище котрого не пам’ятаю. Чи використовувались ці гроші на лікування футболіста чи не використовувались, чи він собі їх присвоїв, мені не відомо.

футбольне поле Пирново

футбольне поле Пирново

8.Також, в цей період часу 2014-2015 рр. Книжников Сергій Олександрович повідомив мене, що ніби — то один з моїх робітників має перед ним борг в сумі 1200 доларів США і запропонував мені передати йому вказану суму грошей як погашення боргу. Я розумів, що це його вимога, тому її виконав і гроші передав.

9. У 2015-2016 рр. Книжников Сергій Олександрович мені повідомив, що в найближчий час буде виготовлюватися Генеральний план Пірнівського селища, і мені запропонував внести перші 15 000 доларів США ( 120 000 гривень на той час) на послуги по його розробці. До мене, як до фізичної особи, виготовлення Генерального плану Пірнівського селища, взагалі не відноситься. Але я розумів, якщо я не виконаю вимоги Книжникова Сергія по передачі 120 000 гривень (15 000 доларів США на той час) на послуги, то він використовуючи своє службове становище, не передасть орендовану мною земельну ділянку мені в приватну власність і позбавить мене інших моїх законних прав. Тому, я вимушений був перерахувати вказану суму власних коштів з мого підприємства ООО «Финайти» Код ЕГРПОУ:36081550.

Ген План Пирново

Ген План Пирново

Я повністю зрозумів з якою метою Книжников Сергій, з одного боку надав мені в оренду земельну ділянку на 49 років і свою згоду на будівництво споруд на цій ділянці , в котрому і сам взяв активну участь, а з другого боку умисно ухилявся від письмової згоди на будівництво споруд.

Це його метод шантажу та пригнічення мене до виконання його незаконних вимог на отримання з мене грошових коштів та іншої вигоди» тому я і зробив сайт про це та Телеграм канал — де люди зможуть вільно висказувати свою думки та проблеми Пірнівської ОТГ і їх ніхто не зможе заблокувати чи видалити правдиву інФормацію, як це роблять в пабліках Пірнівського ОТГ, яке підпорядковується Сергію Книжникову.

 

Fort Pirnov Park — Бізнес який сплачує податки

Варто зазначити, що під час активної фази загарбницьких дій Росії, ЗАГАРБНИЦЬКИИ процес з боку Пірнівської сільської влади був заморожений, а саме зараз, коли, начебто, для них війна закінчилась, вони взялись «активно допомагати» реальному, працюючому підприємству та ФОП, який працює та сплачує податки.

Йдеться про такі податки, які сплачуємо щомісячно та щорічно:

 1. Єдиний податок від ФОП;
 2. Податок на землю;
 3. Єдиний податок від ТОВ 5% від обороту;
 4. Туристичний збір який сплачується від самого початку з 2020-2023 рр;
 5. Акцизний збір.

Парадокс, але під час війни в країні місцеві можновладці можуть собі дозволити зайти на територію приватної власності із автоматами, вибиваючи ногою хвіртку, яка і так завжди відкрита… До речі, показати владу перед цивільними особливо хотів Олексій Чернобаєв… Хочу виокремити це ім’я.

Що на нас чекає, якщо люд в Пірнівській ОТГ мовчатиме та миритиметься з аморальними діями загарбницької влади? Маю на увазі, передусім, Пірнівську сільську раду та сільського голову Сергія Книжникова. На що перетвориться країна, якщо подібні неправомірні дії відбуватимуться в усіх її регіонах безперервно?

Наразі можу стверджувати, що якщо не зупинити нинішню Пірнівську сільську раду, в селищі набережну та прибережну зону вже ніхто не прибиратиме, освітлення буде відсутнє для частини селища, будь хто на тракторі зможе приїхати та знести частину клубу Fort Pirnov Pаrk… Перелік можна продовжувати. Найгірше, що в результаті ошатна територія перетвориться на занедбану ділянку, яка межуватиме із місцевістю, де проживають мовчазні і залякані «бідні люди».

 

Сергій Книжников. Характеристика. 

Щодо голови Пірнівської сільської ради — Сергія Книжникова, можу означити кілька думок: він є владним, діє, як йому заманеться, майже не прислуховується до думки більшості депутатів у сільраді. Ця людина не дотримується свого слова. Будь-які домовленості з ним слід скріпляти відповідними документами. Поки Книжников не стане справжнім «слугою народу», менеджером та керівником сільради, до тих пір люди у районі боятимуться виступати проти нього, суперечити йому.

Люди мають пам’ятати, що саме вони платять йому заробітну плату, і що саме на їхніх — наших — податках живе він та вся сільрада.

До тих пір, поки вітчизняна влада не вестиме боротьбу з корупцією і сприйматиме пересічних українців, які сплачують податки, за рабів, Україна не зрушить з місця і не зможе заручитися підтримкою сильних світу цього.

Зеленскии просит молчать о корупции во власти

Зеленскии просит молчать о корупции во власти

Главі держави я би сказав наступні слова: «Пане Президенте – Володимир Зеленський, слід вести боротьбу з ворогом (корупціонерами при владі) тут і зараз, а не після війни. Повної перемоги не настане без перемоги всередині системи. Нам ніхто не допоможе, окрім нас самих!» STOP — корупція у владі, рейдерство!!!

Loading

Насколько публикация полезна?

Нажмите на звезду, чтобы оценить!

Средняя оценка 4.9 / 5. Количество оценок: 45

Оценок пока нет. Поставьте оценку первым.